سبد خرید

بازی درمانی

بازی درمانی چیست؟نقش اسباب بازی در فرایند بازی درمانی

 

بازی درمانی یک متد درمانی برای کودکانی است که از مشکلاتی مثل بیان احساسات یا پردازش دقیق احساساتشان رنج می برند، برای والدینی که از مشکلات فراوانی در این زمینه رنج می برند و کودکانی مبتلا به اوتیسم یا سایر ناهنجاری های روانی دارند، بازی درمانی پدیده ای است که می تواند به کودک شما کمک شایانی کند، در این مقاله به چیستی بازی درمانی و اسباب بازی های موثر بر روند درمان کودک می پردازیم، پس با تحریریه رنگین تویز همراه باشید.

 

بازی درمانی به چه فرایندی گفته می شود؟

بازی درمانی فرایند کاربرد انواع موقعیت های بازی در زمینه ی درمان کودک است، در این شیوه درمانگر از طریق بازی کردن و رویکردهای بازی درمانی به کودک شما کمک می کند، احساسات و هیجانات خود را کشف کرده و آن ها را بروز دهد، در طی این فرایند کودک حتی انواع احساسات منفی و تیره خود را بروز خواهد داد و به راحتی می توان از طریق متدهای روانشناختی علت بروز این احساسات و انواع مشکلات حاصل از آن را درمان کرد، بدیهی است بازی درمانی حرفه ای توسط درمانگران ماهر که در این زمینه تخصص دارند انجام می شود، البته والدین نیز می توانند درمانگر باشند اما اثر درمانی آن بسیار کمتر خواهد بود.

از انواع بازی درمانی چه می دانیم؟

در شیوه ی بازی درمانی دو متد مستقیم و غیر مستقیم وجود دارد که درمانگر بر حسب تشخیص خود از آن ها جهت بهبود وضعیت کودکی که دچار مشکل است استفاده می کند، اما در حالت کلی بازی درمانی به روش های زیر صورت می گیرد :

1-بازی های قاعده مند

این نوع بازی های دارای قواعد خاصی هستند و جز بهترین بازی های درمانی به شمار می روند، بازی های قاعده مند، بازی های گروهی هستند و طی این بازی ها کودک می تواند مفاهیم زیادی مثل همکاری، مفهوم نوبت و مسائلی مثل تعاون و تبادل نظر را یاد بگیرد.

2-بازی های جسمانی

بازی های جسمانی هنوز هم برای کودکان بسیار محبوب هستند، طی این بازی ها کودک انرژی زیادی مصرف می کند و از خستگی و کسالت های مفرط نجات پیدا می کند و این در زمینه ی کاهش خشونت و ناآرامی های کودک کاملا موثر است.

3-بازی های نمایشی

بازی های نمایشی از دسته بازی هایی هستند که کودک در طی آن نقش خاصی را بر عهده می گیرد و از اسباب بازی های مخصوص آن استفاده می کند، این بازی ها در تفهیم وظایف هر یک از این نقش ها به کودک کمک ویژه ای می کند، در دسته بندی سایت رنگین تویز می توانید تعدادی از این اسباب بازی ها را پیدا کنید.

بازی درمانی

 

4-بازی های آموزشی

می دانستید که انواع بازی های آموزشی باعث تقویت و رشد قوای ذهنی کودک می شود، پس بهتر است کودک شما بیشتر با اینگونه بازی ها سرگرم باشد، نکته مهمی که باید بدانید این است که کنترل اینگونه بازی ها بایستی در دست کودک باشد تا بتواند با مفاهیم آن آشنا شده و قوای ذهنی خود را بهبود بخشد.

اسباب بازی های موثر در بازی درمانی

همانطور که مشاهده کردید در بازی های نمایشی و آموزشی استفاده از اسباب بازی ها پر رنگ تر می شود، مثلا برای دسته بازی های نمایشی می توانید از پک های خاصی مثل دکتر بازی استفاده کنید،  همچنین برای دسته بازی های آموزشی، بازی های فکری وجود دارند که در عین حال آموزشی نیز هستند و از آن ها می توانید استفاده کنید.

سری به رنگین تویز بزنید!

وبسایت رنگین تویز مرجع فروش اسباب بازی هایی است که می تواند در زمینه ی بازی درمانی آموزشی و نمایشی مورد استفاده قرار گیرد برای مشاهده این اسباب بازی ها کافیست به دسته بندی های ما سری بزنید تا بتوانید اسباب بازی مورد نظر خود را از میان آن ها انتخاب کنید و با اسباب بازی هایی که در بازی درمانی به کار می روند بیشتر آشنا شوید.

فروشگاه اسباب بازی 🧸 رنگین تویز

فروشگاه رنگین تویز کار خود را با خرید و فروش اسباب بازی های دخترانه و اسباب بازی های پسرانه شروع کرده است. سیاست های فروشگاه اسباب بازی رنگین تویز بر مبنای رضایت مشتری است از همین رو تنوع و جدید بودن اسباب بازی های rangintoys ، ارسال رایگان و سریع محصولات به عنوان اولویت اول فروشگاه رنگین تویز در نظر گرفته شده است.سعی ما در بالا بردن سطح کیفیت و پایین آوردن قیمت با حذف واسطه ها می باشد.با وارد شدن به دنیای وسیع اسباب بازی های رنگین تویز، با مجموعه ای عظیم از اسباب بازی ها شامل لگوها، تفنگ ها، عروسک ها، ماشین های اسباب بازی، اکشن فیگورها و… مواجه می شوید که با دیدن آنها حتی بزرگترها هم ترغیب می شوند که اسباب موردعلاقه خود را از ما بخرند.

1-1-pmt8xq8s92nw5erls1z1m07voh3l0fahvju3h2nscq

فروشگاه رنگین تویز

اهواز کیان آباد نبش خیابان 12 غربی فروشگاه اسباب بازی رنگین تویز

دنیای کودکان جهانی

دنیای کودکان جهانی وسیع از خاطرات و شیطنت ها و اسباب بازی ها است.بچه ها با بازی کردن یاد میگیرند که چطور زندگی کنند.پرورش ذهن آنها و اجتماعی تر شدن آنها وابسته به همین دنیای کودکانه می باشد.این دنیای کوچک بسیار اهمیت دارد زیرا که تمام دغدغه ها و آرمان ها و آرزوهای یک فرد در دنیای کودکی او شکل می گیرد.ما دنیایی وسیع از اسباب بازی ها را برای کودکان شما فراهم کردیم تا شرایط را برای پرورش و رشد کودکان ایران زمین فراهم کنیم.

🤲 به امید روزی که هیچ کودکی از نعمت دنیای کودکانه محروم نباشد.

سوال داشتید؟

8 صبح تا 17 عصر

 
تلفن همراه : 09906502320
تلفن ثابت : 06133382047
ایمیل : Rangintoys@gmail.com

تمامی حقوق این سایت برای رنگین تویز محفوظ میباشد.